Pomoc

Rejestracja (Pracodawcy)

Rejestracja przeznaczona jest dla pracodawców. Studenci/Promotorzy korzystają z serwisu poprzez USOS.

Aby móc w pełni korzystać z portalu WWW.PRAKTYCZNYDYPLOM.UNI.LODZ.PL  (dodawać tematy prac, mieć dostęp do edycji danych swojej firmy,) niezbędna jest rejestracja. Aby się zarejestrować należy z menu na stronie głównej, wybrać zakładkę „REJESTRACJA”, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Wypełnienie pól oznaczonych czerwoną gwiazdką jest konieczne, do zakończenia procesu rejestracji.

Pełna rejestracja nastąpi po weryfikacji i akceptacji nowego użytkownika przez administratora strony.

Logowanie (Pracodawcy)?

Logowanie dostępne jest po wybraniu z menu zakładki Login.

Aby się zalogować na stronie należy wcześniej dokonać rejestracji.
Podczas logowania do serwisu niezbędne jest wpisanie loginu oraz hasła, które podaliśmy w procesie rejestracji. Ważne jest zachowanie dużych i małych liter zarówno w haśle jak i loginie użytkownika.

Nieudane logowanie może być też spowodowane brakiem lub niedokończoną rejestracją pracodawcy (brak uwierzytelnienia przez administratora).

Zmiana hasła/odzyskiwanie danych do logowania (Pracodawcy)

Aby zmienić hasło użytkownika należy po zalogowaniu z menu górnego wybrać zakładkę „Moje dane”, a dalej z menu bocznego wybrać „Edytuj dane”. Na dole strony, pod formularzem danych, znajduje się przycisk „zmień hasło”.  Aby zmienić hasło należy wypisać nowe hasło, powtórzyć oraz kliknąć „zmień”.

W przypadku utraty loginu lub hasła prosimy o kontakt mailowy na adres: pracodawcy@uni.lodz.pl w celu odzyskania danych do logowania.

Edycja/dodawanie danych firmy (Pracodawcy)

Dodawać/edytować dane firmy mogą tylko zalogowani Pracodawcy.

Aby dodać/edytować dane należy z menu górnego wybrać zakładkę „Moje dane”, a dalej z menu bocznego wybrać „Edytuj dane”. Kolejne kroki wykonywać tak jak w przypadku rejestracji.

Aktualizacja danych firmy nie wymaga ponownej weryfikacji i akceptacji administratora strony.

Dodawanie/zmiana/usuwanie osoby kontaktowej firmy (Pracodawcy)

Dodawać, edytować  lub usuwać kontakty mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Aby dodać kontakt należy z menu górnego wybrać „Moje kontakty”, a dalej z menu bocznego „Dodaj kontakt”.

Edycja kontaktów jest możliwa poprzez „Moje kontakty”. Pod każdym kontaktem widnieje przycisk „edytuj”, którego kliknięcie daje możliwość zmiany danych do kontaktu.

Usunięcie kontaktu jest możliwe z poziomu edycji danych. Aby usunąć kontakt należy z górnego menu wybrać moje dane, a dalej edytuj dane.

Edycja/dodawanie/Usuwanie prac dyplomowych (Pracodawcy)

Aby dodać pracę dyplomową należy z menu górnego wybrać zakładkę „Moje prace” , a dalej z menu bocznego wybrać pozycję „Dodaj pracę dyplomową”. Po wypełnieniu, kliknąć „dalej”, a po ostatecznej weryfikacji danych „potwierdź”.

Aby edytować lub usunąć pracę dyplomową należy z menu górnego wybrać zakładkę „Moje prace”. Pod każdą pracą umieszczone są dwa przyciski „Usuń” oraz „Edytuj”.

Logowanie (Student/Promotor)

Logowanie Studentów/Promotorów do systemu odbywa się przez platformę USOS i nie wymaga osobnej rejestracji do strony WWW.PRAKTYCZNYDYPLOM.UNI.LODZ.PL.

Aby się zalogować należy z menu na stronie głównej wybrać zakładkę WYSZUKIWARKA, a następnie zalogować się do USOSa. Po zalogowaniu automatycznie zostajemy przekierowani na stronę projektu Praktyczny Dyplom.